Automatyczny przełącznik faz PF-431 - PF-431
Kod produktu: PF-431/F
Kod kreskowy: 5908312594024
Uwaga! Nie mamy możliwości przekazania kurierowi próśb o kontakt telefoniczny ani dostarczenie przesyłki o określonej godzinie. Przesyłki paletowe dostarczane są w terminie 1-2 dni roboczych od momentu wysyłki.
Koszty dostawy wybranego produktu
-
Kurier 17,99 zł
Uwaga! Nie mamy możliwości przekazania kurierowi próśb o kontakt telefoniczny ani dostarczenie przesyłki o określonej godzinie. Przesyłki paletowe dostarczane są w terminie 1-2 dni roboczych od momentu wysyłki.
-
Paczkomat Inpost 17,99 zł
-
odbiór osobisty Darmowa
Cena dostawy dotyczy tego produktu (w wybranym wariancie - jeśli dotyczy). Może się ona zmienić po dodaniu innych produktów do koszyka.
Gwarancja bezpiecznego zakupu
Opis produktu
Przełącznik faz PF-431
Automatyczny przełącznik faz PF-431 służy do zachowania ciągłości zasilania odbiornika jednofazowego w przypadku zaniku jednej z faz zasilających lub spadku parametrów poniżej normy. Bezpośrednie podłączenie 16 A. Z fazą priorytetową.
Działanie przełącznika faz PF-431:
Na wejście przełącznika doprowadzone jest napięcie trójfazowe (3 × 230 V+N). Na wyjście przełącznika kierowane jest napięcie jednofazowe (230 V AC), tzn. napięcie fazowe jednej z faz. Układ elektroniczny przełącznika kontroluje wartości napięć doprowadzonych faz tak, aby napięcie wyjściowe nie było mniejsze niż 195 V. Faza o prawidłowych parametrach kierowana jest na wyjście przełącznika. Świecenie odpowiedniej diody LED zielonej, sygnalizuje załączenie danej fazy na wyjście przełącznika. Faza L1 jest fazą priorytetową, tzn. że jeżeli jej parametry będą prawidłowe, to faza ta będzie zawsze załączana na wyjście.
W przypadku spadku napięcia w fazie L1 poniżej 190 V lub jego zaniku (gaśnie zielona dioda L1), układ elektroniczny przełączy na wyjście fazę L2 (o ile jej parametry będą prawidłowe). W przypadku równoczesnego braku prawidłowych napięć w fazach L1 i L2 (gasną zielone diody L3 i L2), na wyjście zostanie załączona faza L3. W przypadku powrotu prawidłowego napięcia zasilania w fazie L1 (powyżej 195 V), układ załączy na wyjście tę fazę.
Firma F&F jest jednym z największych polskich producentów wysokiej jakości urządzeń elektronicznych z dziedziny techniki przekaźnikowej, dedykowanych do aplikacji domowych i przemysłowych oraz nowoczesnego systemu inteligentnego sterowania budynkiem. Firma posiada w swojej ofercie przekaźniki czasowe, wyłączniki zmierzchowe, przekaźniki kontroli faz, zegary sterujące, liczniki energii, systemy automatyki budynkowej oraz przetworniki pomiarowe.
Dane techniczne
| Sposób montażu | Szyna DIN |
|---|---|
| Napięcie zasilania | 3 x 230 V + N |
| Maksymalny prąd obciążenia | 16 A |
| Współpraca z agregatami prądotwórczymi | Nie |
| Histereza | 5 V |
| Próg zadziałania (L1, L2) | 195 V |
| Próg zadziałania (L3) | 190 V |
| Błąd pomiaru napięcia | ±1% |
| Czas przełączania | 0,3 s |
| Sygnalizacja napięć wejściowych | 3 x LED |
| Przyłącze | Zaciski śrubowe 4 mm² |
| Moment dokręcający | 0,5 Nm |
| Pobór mocy | ≤ 1 W |
| Temperatura pracy [°C] | Od -20 do +50 |
| Stopień ochrony (IP) | IP20 |
| Wymiary | 3 moduły (52,5 mm) |
| Symbol przełącznika | PF-431 |
| Waga [kg] | 0,151 |



